BT136-600 (600V/4A) TO-220AB TRIAC
VDRM, VRRM= 600V
IT(RMS)= 4A
- VT= 1.7V
Product Description
DESCRIPTION:
- Technical sheet: https://pdf1.alldatasheet.fr/datasheet-pdf/view/447059/TGS/BT136-600.html
ELECTRICAL CHARACTERISTICS: ( Ta = 25 C)
VDRM, VRRM= 600V
IT(RMS)= 4A
- VT= 1.7V